Впровадження системи GSM диспетчеризації ліфтів

Впровадження системи GSM диспетчеризації ліфтів

Найближчим часом планується запуск системи GSM диспетчеризації ліфтового обладнання. Наразі тривають роботи з прокладання мереж, монтажу необхідного обладнання та диспетчерського устаткування на об’єктах міста, що знаходяться у обслуговуванні ТОВ «ПРО-ЛІФТ».

На сьогоднішній день на 80 об’єктах роботи вже повністю завершено.

Що таке диспетчеризація ліфтового обладнання?

Це цілодобова служба контролю та моніторингу роботи усього ліфтового обладнання, можливість віддаленого керування ліфтом (вмикання/вимикання напруги, встановлення режиму завантаження тощо), автоматична фіксація і запис звернень, миттєве реагування на аварійну ситуацію з подальшим виїздом бригади аварійної ліфтової служби.

Що відмінює таку систему від аналогів?

У системі використовується два дублюючі канали зв’язку – GPRS / Інтернет канал, GSM / голосовий канал.

Реалізація адаптивного алгоритму роботи, дозволяє гнучко і у повному обсязі використовувати всі існуючі ресурси GSM мереж – голосовий канал, канал даних CSD і канал пакетної передачі даних GPRS.

Завдяки цьому, існує можливість автоматично оптимізувати роботу системи в різних режимах використання і в разі перевантаження мережі GSM, вибирати канали в залежності від їх доступності та доцільності використання того чи іншого каналу.

Навіть при відсутності Інтернет-каналу і GPRS-каналу, система повністю зберігає свою працездатність.

До системи можливе підключення, як старих релейних ліфтів, так і сучасних ліфтів з цифровими станціями управління.

В якості центрального процесору використовується вбудований GSM мікропроцесор компанії Quectel Wireless Solutions, за допомогою якого забезпечуються всі необхідні обчислювальні ресурси, а також генерація інформаційних сигналів і їх декодування та передача до каналів зв’язку.

Використання двох незалежних, окремо програмованих контролерів, дозволяє повністю виключити ситуації зависань і найбільш гнучко та широко охопити весь спектр завдань віддаленого моніторингу та управління в реальному часі.

Основними функціями системи диспетчеризації ліфтів є:

 • дистанційний збір і візуалізація інформації щодо стану технологічних об’єктів ліфтового господарства в режимі реального часу;
 • забезпечення екстреного каналу голосового зв’язку між диспетчером і кабіною ліфта;
 • оперативне управління головним контактором живлення станції ліфта.

Комплектація системи диспетчеризації ліфтів:

 1. пульт диспетчера на базі персонального комп’ютера з встановленим ПЗ «Ліфт-диспетчеризація»
 2. комплект обладнання зв’язку – диспетчерський термінал з телефонною трубкою
 3. термінал, який здійснює передачу інформації на пульт диспетчера за допомогою мережі стільникового зв’язку стандарту GSM

Переваги диспетчеризації ліфтів:

 • низька вартість, у порівнянні з існуючими аналогами;
 • низькі експлуатаційні витрати на утримання системи;
 • висока надійність обладнання та відсутність необхідності технічного обслуговування;
 • при відсутності Інтернет-каналу і GPRS-каналу система повністю зберігає свою працездатність;
 • функціонування терміналу при відсутності електроенергії (час автономної роботи від акумулятора – не менше 5-ти годин);
 • наявністю дистанційного керування живленням станції ліфта дозволяє виключити виїзди, пов’язані з необхідністю перезапуску обладнання;
 • захистом обладнання станції ліфта, в результаті контролю стану мережі живлення, поєднання сигналів з датчиків й прийняттям рішення про припинення експлуатації у разі виникнення аварійної ситуації;

У робочому режимі термінал аналізує поєднання сигналів у контрольних точках об’єкту та виявляє несправності, збої, спроби втручання у роботу ліфта і аварійні ситуації.

При виявленні аварійної ситуації, відбувається сеанс зв’язку з диспетчерським центром, при якому виконується передача інформації про стан датчиків і коди несправностей та повідомлень.

диспетчеризація ліфтів

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *